Jak się uczyć angielskiego?

Czy Twoja nauka języka obcego polega na przesiadywaniu…
Jak się uczyć angielskiego?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy Twoja nauka języka obcego polega na przesiadywaniu za biurkiem i wkuwaniu regułek lub wypełnianiu luk? Wszystko co robimy bez zastanowienia i bez pasji jest nieefektywne. Nie ma nic gorszego niż bezmyślne siedzenie nad książkami, bez zastanowienia i refleksji.
Nuda i rutyna, czyli jak się nie uczyć!

Wszystko, co robimy powinno sprawiać nam przyjemność. Oczywiście, nie wszystkie czynności mogą taka frajdę sprawiać. Wyrzucanie śmieci czy zmywanie naczyń raczej do zabawnych czynności nie należą. Jednak pasja w tych przypadkach nie jest wymagana. Wykonujemy te czynności automatycznie, byleby jak najszybciej skończyć. Takie podejście do nauki języków obcych skuteczne nie będzie. Tak samo jak wkuwanie regułek na sprawdzian nie przynosi efektów (po kilku dniach wszystko nam z pamięci wypada), tak samo słówka angielskie poznane w ten sposób długo w naszej głowie nie zabawią.
Pasja, czyli jak się uczyć!?

Co więc robić, aby osiągać dobre efekty? Trzeba uczyć się z przyjemnością! Nie stresuj się lukami, które musisz wypełnić w swoim podręczniku. Nie stresuj się strasznie szczegółami dotyczącymi czasu zaprzeszłego. Baw się językiem. Korzystaj z niego, a zobaczysz, jak sporą satysfakcję przyniosą Ci robione postępy. Oglądaj filmy po angielsku. Staraj się zapamiętać pojawiające się tam słówka angielskie i zwroty. Postaraj się je wykorzystać przy pisaniu kolejnej pracy domowej czy podczas rozmowy w klasie. Jeżeli będziesz regularnie powiększał zasób swojego słownictwa, korzystając z niego w codziennych rozmowach, to z pewnością Twoja wiedza znacznie się poprawi.
Co zrobić by lepiej zapamiętywać słówka?

Powinieneś również korzystać z dostępnych na rynku narzędzi, które swoimi funkcjonalnościami wspierają uczące się osoby. Jeżeli posiadasz smartfona to powinieneś czym prędzej ściągnąć aplikację do nauki słówek, dzięki której będziesz mógł powtarzać słówka podczas podróży do szkoły czy na uczelnie. Będzie to także doskonałe narzędzie do szybkiej powtórki materiału przed egzaminem.

Główną jednak drogą do osiągnięcia sukcesu jest regularność. Czy będziesz uczyć się za pomocą programu do nauki słówek czy w inny sposób, musisz być regularny. Nie odpuszczaj sobie. Ustaw wysoko poprzeczkę i każdego dnia staraj się dążyć do poprawienia swojej wiedzy. Życie to ciągła walka, wygrywają ją najsilniejsi. Postaraj się być w tym gronie!

Pozostałe artykuły o edukacji:

Related Post

top