Studia podyplomowe dla nauczycieli Kraków

Studia podyplomowe dla nauczycieli Opinie na temat pracy…
Studia podyplomowe dla nauczycieli Kraków
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Studia podyplomowe dla nauczycieli

Opinie na temat pracy nauczycieli są różne. Niektórzy zazdroszczą im wakacji, ferii i innych wolnych dni, inni z kolei twierdzą, że nauczyciele przepracowują zbyt mało godzin tygodniowo. Większość jednak podziwia ich za cierpliwość i wytrzymałość. I chociaż praca nauczyciela jest bardzo stresująca, to w przeważającej części daje mu ona dużo satysfakcji.
Jednocześnie nauczyciele to ludzie mający wysokie kwalifikacje i wciąż chętnie je podnoszący. Zawód ten bowiem wymaga ciągłego aktualizowania zdobytej wiedzy.
Ostatnie reformy i zmiany zachodzące w oświacie modyfikują wymagania stawiane przed tą grupą zawodową. Nauczyciele rozwijają swoją wiedzę przez samokształcenie, uczestnictwo w różnego rodzaju konsultacjach, konferencjach. Mogą również korzystać z instytucjonalnych form doskonalenia zawodowego.Przygotowywane są dla nich kursy i szkolenia, a kolejnym etapem doskonalenia są organizowane przez uczelnie studia podyplomowe.
Szeroką ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli przedstawiają uczelnie krakowskie. Warto zapoznać się z ich propozycjami na rok bieżący pod hasłem „Studia podyplomowe dla nauczycieli Kraków”. Ofert jest naprawdę bardzo dużo. Oferowane kierunki to na przykład Oligofrenopedagogika, Surdopedagogika, Tyflopedagogika, czy Wczesne wspomaganie rozwoju oraz edukacja dziecka i ucznia z autyzmem, zespołem Aspergera. Studia trwają najczęściej dwa lub trzy semestry, a zajęcia odbywają się w formie zjazdów piątkowo-sobotnich. Warto również wspomnieć o atrakcyjnych cenach i możliwości opłaty za studia w ratach.

Pozostałe artykuły o edukacji:

Related Post

top