Studia podyplomowe prawo autorskie

Opłakane prace dyplomowe Na każdym szczeblu szkolnictwa wyższego…
Studia podyplomowe prawo autorskie
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Opłakane prace dyplomowe

Na każdym szczeblu szkolnictwa wyższego spotykamy się z tworzeniem rozmaitych prac pisemnych. Są rozmaite wypracowania, projekty na zaliczenie, czy inne teksty. Jednakże największą zmorą studentów są prace dyplomowe. Są one bardzo rygorystycznie sprawdzane pod kątem prawdziwości autorstwa. Tak samo trudno jest napisać pracę na licencjacie, czy też, jeśli nawet są to studia podyplomowe Prawo autorskie i prawa pokrewne dają o sobie znać przy każdej konsultacji z promotorem.
Częstym problemem w trakcie tworzenia prac dyplomowych jest pokusa kopiowania cudzych treści bez użycia cudzysłowu. Takie wykroczenie jest bardzo poważne, gdyż sugeruje czytelnikowi, że dany fragment — jak i cała praca — jest dziełem autora pracy. A przecież Prawo Autorskie jest prawem niezbywalnym!
Nie rzadko również zdarza się studentom błędnie przytaczać słowa z innych publikacji bądź błędnie określać autora tekstu cytowanego. Jest to nie mniej istotny błąd. Nawet drobne przekręcenie nazwiska autora, może zasugerować, że napisała to zupełnie inna osoba niż w rzeczywistości.
Niestety — cała ta sytuacja jest tylko odzwierciedleniem sytuacji w naszej edukacji szkolnej. Brakuje w niej solidnego przygotowania do pisania profesjonalnych tekstów, takich jak artykuł, czy praca magisterska, które wymagają umiejętności cytowania, czy podawania przypisów bibliograficznych.
Dlatego, dopóki nie wprowadzi się do szkół średnich przedmiotu z zakresu przygotowania do redakcji profesjonalnych tekstów, tak długo nawet na studia podyplomowe prawo autorskie będzie zwracało swą baczną uwagę.

Pozostałe artykuły o edukacji:

Related Post

top