Świat nauki może być ciekawy i interesujący. Pokażmy to dzieciom!

Zadaniem każdej szkoły jest realizowanie programu nauczania. Edukacja…
Świat nauki może być ciekawy i interesujący. Pokażmy to dzieciom!
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

edukacja (40)Zadaniem każdej szkoły jest realizowanie programu nauczania. Edukacja wczesnoszkolna kształtuje u dzieci pozytywny stosunek do nauki i społeczeństwa.

Zapewnienie dziecku bezpiecznych, przyjaznych warunków do nauki sprzyja rozwojowi cech charakteru. Angażowanie dzieci w koła naukowe, sportowe i artystyczne, integracja i współzawodnictwo kształtują w nich odpowiedzialność za siebie i najbliższe otoczenie. Odejście od stereotypowych schematów prowadzenia zajęć i podjęcie nowoczesnych technik nauczania przez nauczycieli przyczynia się do wielu sukcesów naukowych. Przede wszystkim pobudza kreatywność uczniów, uczy samodzielnego myślenia i rozwija wyobraźnię.

Warto od czasu do czasu tradycyjną kredę z tablicą zastąpić pokazem slajdów, ciekawym filmem, a nawet zaaranżować małe przedstawienie np. na zajęciach z historii. Lekcje fizyki, podobnie jak chemii powinny obfitować w liczne doświadczenia, a matematyka w ciekawostki np. świat w liczbach i fraktalach. Nauka może być ciekawa, a nie tylko obowiązkowa.

Pozostałe artykuły o edukacji:

Related Post

top