funkcja poznawcza sztuki

Współczesny system edukacji kładzie ogromny nacisk na teorię,…
funkcja poznawcza sztuki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (34)Współczesny system edukacji kładzie ogromny nacisk na teorię, czyli w dużej mierze na pamięciowe opanowanie określonych treści. Edukacja w takim systemie jest niestety raczej teoretyczna i niekoniecznie skorelowana z życiem realnym. Nauka opiera się na przestarzałych koncepcjach i nie wyposaża dziecka w konkretne narzędzia.

Oczywiście, nie zawsze i nie wszędzie tak jest. Czasem trafi się kreatywny nauczyciel, dla którego nauka to przygoda i odkrywanie, a nie wkuwanie formułek. Taka edukacja poprzez działanie daje zdecydowanie lepsze efekty niż sucha teoria, a równocześnie może się wiązać z realizowaniem podstawy programowej.
Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że ilu ludzi, tyle koncepcji na to, jak powinna wyglądać edukacja i co dawać dziecku. Nauka jest tą częścią życia społecznego, na której teoretycznie zna się każdy i kiedy tylko ma okazję, chce ją wykorzystać. Dobrze byłoby, gdybyśmy zdawali sobie sprawę, że tak naprawdę jest ona delikatnym narzędziem, z którym trzeba się obchodzić ostrożnie.

Pozostałe artykuły o edukacji:

Related Post

Sklep demobil Kraków

Wycena antyków Kraków

Antyki Kraków skup

top